KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14187106
nr 1418 7106
Johan Ossian-Andersson
(1889-1975), Sverige
Oljemålning, Fiskebåtar. Signerad J Ossian. Olja på duk, 49x75 cm, yttermått inklusive ram: 60x85 cm
Johan Ossian Andersson, J Ossian, född 1889 i Uppsala, död 1975, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
måndag 13 september 2021
kl 20:46:22
100 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
Johan Ossian-Andersson
Läs mer om Johan Ossian-Andersson